Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 The Chronicles of Icerazer

Πήγαινε κάτω 
+6
Yuber
Dragonheart
Red-Eyes
Varthol
Haginho
Estariol
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 15, 2009 6:37 am

Μπα... πρεπει να σταματησεις να σκεφτεσαι με δεδομενα WoW στο D&D... Τους Warforged τους φτιαξαν
ανθρωποι επειδη ΗΘΕΛΑΝ να τους φτιαξουν! Και στις κοινωνιες που εχουν Warforged τους θεωρουν και
πολυ μερακληδες αν θες να ξερεις... Αλλα απλως εσυ (και αλλοι) δεν εχεις κατσει ποτε να διαβασεις το RP
τους, δεν εχεις ασχοληθει να σκεφτεις πως θα επαιζε ενας τετοιος char...

Eιναι ενα παιχνιδι ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ... Δεν παιζεις τον R2-D2 ή τον C-3PO ή τον General Grevious...

Θα μπορουσες ανετα να πεις οτι η ψυχοσυνθεση ενος Warforged ειναι αυτη ενος ανθρωπου που παθαινει
αμνησια και ξυπναει στο Warforged σωμα... Σιγουρα ειναι λιγο πιο αμοκρος απο τον Average τυπο της πολης,
αλλα κατα τα αλλα ο Warforged ειναι σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ. (Μη πω οτι στο D&D o καλυτερος φιλος του ανθρωπου
ειναι ο Warofrged και vice-versa)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Red-Eyes
Moderator
Moderator
Red-Eyes



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 15, 2009 7:54 am

kai ti akrivos apo afta pou periegrapses antapokrinetai sto mehri tora RP tou warforged pou epiheireis mehri tora se opoiodipote campaign ehoume paiksei oloi mazi? Mihali hremise. den misoume tous warforged, apla otan mas ta prizeis gia aftous, prospathise na antapokrinese stis apaitiseis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Φεβ 15, 2009 1:53 pm

Ηρεμήστε καλέ The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Cebollita_animated_onion-01
τι να πω και εγώ που με φωνάζουν "το κορίτσι με τα λέπια" The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Cebollita_animated_onion-24
τώρα που είπα λέπια... Αντρέα να φτιάξω καμιά γοργόνα? snow-elf mermaid The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Onion_gifs_emoticons-08

Άντε πανέμορφε και πολυαγαπημένε dm, πόσταρε και τα υπόλοιπα να ολοκληρώσω τον έρημο τον χαρακτήρα μου (system point, money, equip, story κτλ κτλ) The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Cebollita_animated_onion-10

LET THE CAMPAIGN BEGIN The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Onion_gifs_emoticons-01

BTW CONGRATS ANTREA-KUUUUUUUUUUUUUUUUUN cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 9:14 am

Παιδιά έλεος! Εδώ βρίκατε να λύσετε το Κυπριακό για τους Warforged?!?!?

Έλεος δηλαδή...ας σβηστούνε μερικά από τα παραπάνω post....είναι τελείως off-topic!!!

Τέλος πάντων....Πρόσθεσα τις prestige classes που επιτρέπω μαζί με τα βιβλία απο τα οποία επιτρέπω feats και spells....αν μου μείνει και χρόνος θα προσθέσω και τις γενικές πληροφορίες για το κόσμο που θα πρέπει να έχετε ως παίχτες...(πρόσφατα γεγονότα, guilds κλπ.)



Υ.Γ. Τα πρόσθεσα στο πρώτο post μου στο topic όλες τις σχετικές πληροφορίες, prestige klp.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 2:01 pm

lol τώρα έβαλες spellscale? Laughing hmmmmm και ετοίμαζα άλλο τύπο Crying or Very sad

thx για το update αντρεα-kuuuuuuuuuuuuun cheers

system point? The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 723896
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 2:11 pm

Βασικά...θα κάνουμε roll 3 στήλες ξαναρίχνοντας τους 1,στη συνέχεια επιλέγει ο καθένας μια στήλη και ξανακάνει roll το χαμηλότερο stat, και αν σε κάποιον δεν αρέσει καμία από τις 3 στήλες που έριξε....τότε θα του δώσω την ευκαιρία να φτιάξει χαρακτήρα με point-buy με 34 πόντους...Οπότε σκεφτείτε πως θα φτιάχνατε τους χαρακτήρες σας με point-buy και απλά όταν βρεθούμε θα ρίξουμε τις στήλες και θα επιλέξετε αυτό που θεωρείτε καλύτερο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 4:25 pm

Ωραια, arigatou antrea-kuuuuuuuun The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Onion_msn_smilies-22
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μαρ 07, 2009 8:33 am

Μπραβο Αντρεα Spellscale αφησες, οι Dragonborn που ειναι ομως και δεν τους βλεπω? The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 44755

Ελα βρε Αντρεα, /beg/lick, ασε μου το Oversized-Greatsword... /beg/lick tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μαρ 07, 2009 2:39 pm

Varthol έγραψε:
Μπραβο Αντρεα Spellscale αφησες, οι Dragonborn που ειναι ομως και δεν τους βλεπω? The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 44755

Ελα βρε Αντρεα, /beg/lick, ασε μου το Oversized-Greatsword... /beg/lick tongue
αχοουυυυυ The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 8729 lol

Aχ βρε Αντρέα τι μας κάνεις Laughing (θα ολοκληρώσω αυτόν που έχω φτιάξει και μια μαγισσούλα και αν δεν έχω καλή ζαριά ή πέσουν πολλοί μάγοι ή σαν τον δικό μου, βλέποντας και κάνοντας)

Έλα Βαγγελάκι... ζαράκια θα ρίξουμε που έχεις και ρέντα... κοίτα να με κλέψεις, δεν μου γλυτώσεις αυτή την φορά... έχω...εε...χμμμ... όλα τα skills για να σε καταλάβω με τον παλικαρά The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 8729 αν κάνω μαγισούλλα, θα σε κάνω ψητό στα κάρβουνα.... χμμμ..όχι... μάλλον στην κατάψυξη θα σε βάλωThe Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 8729

LET THE GAME BEGIN The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Onion_gifs_emoticons-12
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μαρ 12, 2009 3:42 am

Θα παιξουμε αυτο το Σαββατοκυριακο φανταστικε Αντρεα??? (και εαν ναι, ποιοι?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μαρ 12, 2009 4:59 am

To Σαββατοκύριακο όχι γιατί θα είμαι εκτός Αθήνας...Αύριο αμα θέλετε και μπορείτε αλλά δεν εξαρτάται άμμεσα από εμένα...
Έτσι και αλλιώς το πρώτο session απλά θα φτιάξουμε χαρακτήρες και να παίξουμε το πολύ δύο ώρες....τρεις με το ζόρυ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μαρ 13, 2009 4:13 am

Ok! Πρόσθεσα σήμερα και τα Flaws...Τσεκάρετε τα και αποφασίστε αν θέλετε ή όχι να επιλέξετε...Προφανώς δεν υποχρεώνω κανέναν να πάρει από τα Flaws, απλά τονίζω ότι αν επιλέξετε, καλά θα κάνετε να το σκεφτείτε πολύ προσεχτικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μαρ 13, 2009 4:15 am

Σήμερα πολυαγαπημένε και πεντάμορφε Αντρέα? Cool (beat that Varthol Laughing )

Άμα βρεθείτε, στείλτε μου μήνυμα!

μισο να τσεκαρω flaws... nan da kore? Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΤρι Απρ 28, 2009 1:02 pm

Αντρεα-DM-Sama, τι 8α κανουμε τι Πεμπτη, θα παιξουμε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blacksnake
Admin
Admin
Blacksnake



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΔευ Ιουλ 06, 2009 5:43 pm

Telika ti egine me ta chronicles of icerazer? katantisan chronicles of deadrazer?

Me liga logia,pote tha sinexisoume to campaign?Egw akoma koimamai se ena inn,xekolate The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 507938
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιουλ 10, 2009 3:20 am

15 με 19 του μηνα ειμαι με χιλια μεσαααα!!!! Παρακαλω πολυ λυπηθειτε το φανταρακο και ας παιξουμε Very Happy!!!

(ΥΓ: Και ας ειναι και 4Ε, οχι Icerazer...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιουλ 10, 2009 1:01 pm

Παιδιά διακοπές είμαι τώρα οπότε λιγο πολύ όποτε μου πείτε....(αρκεί να μαζευτούμε προφανώς...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The Chronicles of Icerazer
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: Dungeons And Dragons-
Μετάβαση σε: