Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 The Chronicles of Icerazer

Πήγαινε κάτω 
+6
Yuber
Dragonheart
Red-Eyes
Varthol
Haginho
Estariol
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΚυρ Ιαν 11, 2009 2:52 pm

Ύστερα από πάρα πολλή σκέψη, αποφάσισα πώς μάλλον ήρθε ο καιρός να αρχίσω να σας προετοιμάζω για το campaign μου με τίτλο(όπως πίστεύω ότι καταλάβατε):

The Chronicles of Icerazer

Πριν αρχίσετε να χοροπηδάτε και να διαταράζεται την ψυχική μου ηρεμία για το πότε θα ξεκινήσουμε...θα ήθελα να τονίσω πως εκτός και αν αλλάξει κάτι, βρίσκομαι ενώπιον εξεταστικής, που σημαίνει ότι το Campaign θα ξεκινήσει το νωρίτερα στις 22 Φεβρουαρίου που ελπίζω ότι θα έχω τελειώσει....

Base Classes:
Σπόιλερ:
Playable Races:
Σπόιλερ:
Θα ξεκινήσουμε Level 1 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΤΩ ΓΚΡΙΝΙΑ!!!!! δεν σας υποχρεώνω να παίξετε....οπότε αν δεν σας αρέσει απλά μην παίξετε....Δεν έχω ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ όρεξη να ακούω ερωτήσεις του στύλ "γιατί ξεκινάμε τόσο μικρό λέβελ?".Ερωτήσεις αυτής της φύσεως θα αγνοούνται παντελώς...

Θα τονίσω επίσης ότι θα είναι ένα campaign βασισμένο στο Frostburn(that means LOTS OF SNOW AND ICE!!!) επίσης θα είναι και αρκετά έντονο το στοιχείο της μαγείας...

Επίσης μερικά

HOUSE RULES:

Σπόιλερ:

PRESTIGE CLASSES
Σπόιλερ:

Feats και Spells επιτρέπω ΜΟΝΟ από τα ακόλουθα βιβλία:
Σπόιλερ:

Επίσης επιτρέπω ΟΛΑ ΤΑ VARIANT των κλάσεων που παίζουν από τα παραπάνω βιβλία καθώς και τα ακόλουθα:
Battle Sorcerer από Unearthed Arcana και
Mystic Ranger από Dragon Magazines


Παρακάτω ακολουθεί λίστα με τα Flaws που επιτρέπω...ο καθένας μπορεί να επιλέξει μέχρι 2 Flaws ΜΟΝΟ ΣΤΟ 1ο LEVEL Για κάθε Flaw που κάποιος επιλέγει μπορεί να πάρει 1 Bonus Feat, δηλαδή μέχρι 2 Bonus Feats στο 1ο level


Flaws:

Σπόιλερ:


Y.Γ.Πρόσθεσα και τους Spellscale σαν playable Race

Y.Γ.2. Υπενθυμίζω πως οι prestige δεν είναι μόνο οι παραπάνω...υπάρχουν άλλες 25 prestige τις οποίες θα μπορέσετε να "ξεκλειδώσετε" in-game με σωστό RP και αν ολοκληρώσετε κάποια ειδικά quest και αν συναντίσετε μερικούς NPC.....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Estariol στις Παρ Μαρ 13, 2009 4:11 am, 13 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : Added Flaws)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Haginho

Haginho



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΚυρ Ιαν 11, 2009 11:17 pm

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να λάβω μέρος.
Αλλά είμαι
1. Νέοπας
2. Δεν έχω ξαναπαίξει οπότε μπορεί να είμαι συνέχεια "γιατί αυτό, γιατί εκείνο".

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα 2 παραπάνω θα το προσπαθήσω ειλικρινά να φτιάξω τα προγράμματά μου και να είμαι εκεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 2:38 am

OΧΙ!!! Αρχισαν επιτελους τα Sneak-Peeks!!! Απιστευτο μου φαινεται!!!...

Crying or Very sad Τελικα δεν αφησες τους Dragon Shaman και Dragonfire Adept... Απογοητευτηκα... Crying or Very sad

Αλλα δεν πειραζει γιατι αφησες πολλα αλλα πραγματα ωραια οπως τον Hexblade, τον οποιο
σκεφτομαι να παιξω αφου επιτρεπεις να ειναι και Good-Aligned!... cheers

Btw: Πως και δεν αφησες Swashbuckler???...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Red-Eyes
Moderator
Moderator
Red-Eyes



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 8:25 am

opos epeiseis mou ekane ediposi pos afineis whisper gnome para to +2 L.A. an pane ta whispergnomes giati ohi kai oi goliath me +1LA kai kathara mountain race?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 8:35 am

Η απαντηση ειναι απλη...

Γιατι ο Αντρεας αγαπαει τα Whisper Gnomes παρααα πολυυυ!!!... (Και μαλλον ξεχασε τα erratta...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 10:25 am

Χμμ....δεν ήξερα ότι έχουν φάει errata οπότε το πρόβλημα θα επιλυθεί πολύ απλά....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ WHISPER GNOME



Available Races have been edited...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Estariol στις Δευ Ιαν 12, 2009 10:40 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 10:26 am

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! ΗΡΘΕ Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΧΙΟΝΙΑΣ!!!
Varthol έγραψε:
Η απαντηση ειναι απλη...

Γιατι ο Αντρεας αγαπαει τα Whisper Gnomes παρααα πολυυυ!!!... (Και μαλλον ξεχασε τα erratta...)
ή
πολύ απλά σεναριακά να υπάρχει λόγος τι αφήνει και τι όχι Cool
π.χ. δεν βλέπω spellscale... γιατί πιθανόν να μην ταιριάζει έτσι όπως έχει φτιάξει το σενάριο του Cool

Spellscale απ ότι βλέπω δεν μπορώ να κάνω, uldra δεν βλέπω στην λίστα (γιατί καλε τα μπλε κοντά παιδάκια του χιονιά απ έξω?)...
sorcerer βλέπω, ελπίζω να δω και frost mage Very Happy (να δω τι race θα την κάνω lol )

Mου αρέσει η ιδέα να ξεκινήσουμε από lvl 1 The Chronicles of Icerazer 136269

Υ.Γ. Αντρέα-kuuuuuuuuuuuun ξέρεις τι θα κάνω cheers (race δεν ξέρω ακόμα Shocked θα δω ^_^)

Edit: aaa οκ (πήρα απάντηση για τα Uldra)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 11:38 am

Το τσέκαρα και μίλησα και με τον Άγγελο και τελικά δεν έχουν Level Adjustment τα Whisper Gnomes.... Ο Άγγελος απλά είχε ακούσει ότι έχουν....Δεν το είχε τσεκάρει....Έκατσα και το τσέκαρα και στα Errata της 3.5 και στα forum της Wizards και δεν έχουν αλλάξει τίποτα....Απλά αρκετοί DM θέτουν House Rule ότι έχουν Level Adjustment +1....προσωπικά ΔΕΝ το κάνω αυτό αλλά και τελικά ΔΕΝ θα τα βάλω στο Campaign για να μην ακούω γκρίνιες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 12:43 pm

Συνεχιζω να ρωταω εγω: Αντρεα, πως και δεν αφησες Swashbuckler???

Απλη απορια, οχι τιποτα αλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 1:16 pm

Χμμμ....Δεν ξέρω.....ίσως επειδήηη το CAMPAIGN EKSELISETAI STA BOUNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!KAI STA XIONIA!!!!!!!!!


Not very piraty eiii???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 1:56 pm

Kαι αν λιώσουν οι πάγοι να μη έχουμε έναν Swashbuckler? The Chronicles of Icerazer Cebollita_animated_onion-06 jk

no spellscale... my poor little sorceress The Chronicles of Icerazer Cebollita_animated_onion-21

Ανυπομονώ με αγωνία και λαχτάρα να μάθω prestiges, spells και feats (=^_^=)(v)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yuber
Admin
Admin
Yuber



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 5:02 pm

Estariol έγραψε:
Χμμμ....Δεν ξέρω.....ίσως επειδήηη το CAMPAIGN EKSELISETAI STA BOUNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!KAI STA XIONIA!!!!!!!!!


Not very piraty eiii???

Swashbuckler = A flamboyant swordsman or adventurer, σύμφωνα με το dictionary.com. Και δε βλέπω κάτι στο Complete Warrior που να σχετίζει το Swashbuckler με πειρατές, πλοία, θάλασσες κοκ. Swashbuckler έιναι απλά το Dexterity version του Fighter όπως το βλέπω εγώ.

Αλλά ακόμα και να λεγόταν "Αrr, I'm a Pirate" η συγκεκριμένη class, εάν δεν έχεις πρόβλημα με τα mechanics της, καμία σχέση δεν έχει το RP κομμάτι. Δε ταιριάζει με το campaign σου; Κάτσε 5 λεπτά με το παίχτη σου και αλλάξτε το RP σε κάτι που να ταιριάζει.

Ακόμα και το Sand Shaper που ήθελε να παίξει ο Blacksnake μπορείς να τον τροποποιήσεις. Πες τον Snow Shaper, άλλαξε την άμμο του σε χιόνι και κάντον να ρίχνει χιονοθύελλες αντί για αμμοθύελες. The Chronicles of Icerazer 507938

Ωραία η επιλογή των races, μπορείς να τσεκάρεις και Unearthed Arcana που έχει κάποια παραπάνω arctic variants όπως Arctic Half-Elf και Arctic Half-Orc. (Και γενικά το Unearthed Arcana είναι φοβερό βιβλίο, έχει πολλά ωραία πράματα όπως Bloodlines, Racial Paragon Classes, Character Traits και Flaws κλπ.)

Αντίθετα, με απογοήτευσε κάπως η λίστα με τις base classes. Tome of Battle, Tome of Magic, Magic of Incarnum, Heroes of Horror, Fiendish Codex και άλλα τόσα ωραία βιβλία και βλέπω μια λίστα με κάποια classes από PH και Complete Series. Ξενέρα.tongue

Α, και κάτι άλλο, γιατί ξεκινάμε τόσο μικρό λέβελ? tongue tongue tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blacksnake
Admin
Admin
Blacksnake



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΔευ Ιαν 12, 2009 11:58 pm

Snow shaper eeeeeeeeeeeeeeeee....

Den einai kakoooooo.Antrea ti les? The Chronicles of Icerazer 8729 The Chronicles of Icerazer 8729
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 12:19 am

Περα απο τις χαζες πλακες του ο Yuber αφησε ιστορια...

Αντε να δουμε αν θα 'χουμε μαζι μας τον Garaa των χιονισμενων βουνων...

Περι της λιστας των Race: Απογοητευση... Δεν αφησε ο Αντρεας ουτε Shifter, ουτε Changeling
ουτε Kalashtar, ουτε Warforged, ουτε Dragonborn... tongue tongue tongue


Και περι των Class: Μια απο τα ιδια... Μα γιατι ο κακος DM δεν αφηνει Psionics και τον Artificer...
ουτε Dragon Shaman, ουτε Dragonfire Adept... tongue tongue tongue

Γελασαμε και σημερα... The Chronicles of Icerazer 44755
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 3:17 am

/IGNORE se olous sas....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blacksnake
Admin
Admin
Blacksnake



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 3:30 am

Maaaaaaaaaaaaaaa,snow shapeeeeeeeeeeeeeer....

Tha kanw snow coffin anti gia desert coffin Very Happy

kai snow funeral anti gia desert funeral Very Happy tha ta spaei The Chronicles of Icerazer 507938 The Chronicles of Icerazer 507938
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 4:52 am

όχι κάνε Flame Shaper για να βάζεις μπουρλότο The Chronicles of Icerazer 8729

ποιος θα παραπονεθεί για τα vows? The Chronicles of Icerazer 895849

Σοβαρά τώρα:
Εγώ είμαι μεταξύ σε 2 races και 2 classes cheers
Πιο σοβαρά:
Πάω να φάω γιατί από την πείνα θα φάω το πληκτρολόγιο και να παίξω guild wars
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Haginho

Haginho



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 5:20 am

Και επειδή δεν έχω δει καμιά απάντηση αν δέχεστε νέοπες στο Party θα λάβω την σιωπή σας ως αποδοχή...

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 5:26 am

Tha deiksei....outos i allos apexoume poli apo to na ksekinisoume...Prepei prota na do posoi tha eimaste sinolika....Sta paidia

Blacksnake
Red-Eyes
Varthol
Dragonheart
Yuber
SetoKaiba
Zaraki_Kenpachi


kai dio palikaria(oi didimoi) pou den einai sto forum einai ena campaign pou tous exo iposxethei apo persi (propersi pleon 2007 Dekembrios)
alla opos eipa o kairos tha deiksei giati den ksero akoma pioi tha paiksoun telika (mporoi kapoioi na alllaksoun gnomi)...kai ek empeirias milontas einai psiloadinaton na kano ton DM se 10 atoma


Pros ton SetoKaiba.........dedomenou oti an tous epitrepso tha katalikso na exo mia omada munchkinadon me 3-4 Neadertal, pragma pou theoro pera gia pera Anti-Epic....gia teleutaia fora..... OXI DEN THA EPITREPSO OUTE NEANDERTAL OUTE TIPOTA ME LEVEL ADJUSTMENT OUTE GOLIATH GIA KANENA APOLITOS LOGO!!!!!!!!!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Estariol στις Τρι Ιαν 13, 2009 5:41 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SetoKaiba
Nightfall Member
Nightfall Member
SetoKaiba



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Den 8umamai na eida mesa ton polu gluko kai a3iagapito NEADERTAL   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 5:34 am

Andreas-sama(glupsimo) giati den ebales mesa kai tous sumpa8eis NEADERTALS?????Sto xioni mporoun na kanoun tosa pragmata opws px ski.8a itan para polu endiaferon na ypirxe,as poume,1 NEADERTAL Paladin uperaspistis tou dikaiou kai tou xionopolemou,katastrofeas twn upoulwn kai mox8irwn nionan8rwpwn.......I poios den 8a i8ele sto party tou 1 NEADERTAL rogue??????8a e3oudeterwne oles tis pagides apo xioni(blepe xionoballs)Plz bale kai tous NEADERTALS mesa...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Haginho

Haginho



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 6:05 am

Προς Θεού εννοείται πως οι παλιοί προηγούνται κι αφού έχεις υποσχεθεί κιόλας ένας λόγος παραπάνω.

Αστειεύτηκα πριν.

Άλλωστε όπως λες και στην υπογραφή ένας παίχτης DnD καταφθάνει πάντα την ώρα που πρέπει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 7:17 am

SetoKaiba έγραψε:
Andreas-sama(glupsimo) giati den ebales mesa kai tous sumpa8eis NEADERTALS?????Sto xioni mporoun na kanoun tosa pragmata opws px ski.8a itan para polu endiaferon na ypirxe,as poume,1 NEADERTAL Paladin uperaspistis tou dikaiou kai tou xionopolemou,katastrofeas twn upoulwn kai mox8irwn nionan8rwpwn.......I poios den 8a i8ele sto party tou 1 NEADERTAL rogue??????8a e3oudeterwne oles tis pagides apo xioni(blepe xionoballs)Plz bale kai tous NEADERTALS mesa...........

Σωστα... Καλα τα λεει ρε ο SetoKaiba... The Chronicles of Icerazer 44755

Παντως Βαγγελη ευκαιρια επιτελους να δοκιμασεις τον Elf Paladin που τοσα χρονια προσπαθεις να φτιαξεις!!!... The Chronicles of Icerazer 8729
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blacksnake
Admin
Admin
Blacksnake



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤρι Ιαν 13, 2009 7:48 am

/IGNORE se olous sas!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SouL
Moderator
Moderator
SouL



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΤετ Ιαν 14, 2009 5:52 am

/IGNORE emena :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



The Chronicles of Icerazer Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Chronicles of Icerazer   The Chronicles of Icerazer EmptyΚυρ Ιαν 18, 2009 5:13 pm

lol back on topic lol

point system antrea-kuuuuun?
Δοκιμάζω κάτι διαφορετικό και θέλω να δω πως θα μου βγει cheers

Βαγγέλη... άσε τους rogue γιατί θα κινδυνέψουν τα χρήματα στην τσέπη μου πάλι, κάνε paladin Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The Chronicles of Icerazer
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: Dungeons And Dragons-
Μετάβαση σε: