Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)

Πήγαινε κάτω 
+2
Estariol
Varthol
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΠαρ Οκτ 24, 2008 1:13 pm

Εδω μπορουμε να σχολιαζουμε τα sessions που παιξαμε, στρατηγικες που σκεφτομαστε και σχεδια για το μελλον
οσον αφορα το γνωστο campaign της Καισσας.

Αρχικα να επισημανω οτι τα ROA αρχιζουν μεθαυριο, Κυριακη, 26 του μηνος, στις 11 το πρωι.

Επισης εδω ας αναφερουμε αρχικα τους χαρακτηρες που σκεφτομαστε να παιξουμε (για να βοηθησουμε
και τον Αγγελο που δεν ξερει τι να παιξει...).

Εγω προσωπικα θα παιξω εναν Stormsoul Genasi Swordmage!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΠαρ Οκτ 24, 2008 3:09 pm

Κλάψ!!!Κοινωνική αδικία!!!Δεν προλαβαίνω να έρχομαι...Πάντως αν έπαιζα θα έπαιζα ένα από τα παρακάτω:

1.Elf Ranger/Battlefield Archer
2.Multiclass Eladrin Ranger/Wizard/Symbarch of Aglarond ("The Arcane Archer")
3.Eladrin Wizard/Wizard of the Spiral Tower(εξαιρετικά πιθανό multiclass με Swordmage)
4.Eladrin Swordmage


Τι level ξεκινάτε;
Equipment και γενικότερα wealth?
Σε ποιά περιοχή του Faerun θα παίξετε?
Σενάριο?...Σας έχουν πει τίποτα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΣαβ Οκτ 25, 2008 7:13 am

Επισης να τονισω οτι θα αρχισουμε lvl 1, με Standard Eξοπλισμο (non-magical) και 100 gp.

O κοσμος θα ειναι Faerun, δεν μου ειπαν region, αλλα για δικο μας Region διαλεγουμε οποιοδηποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΔευ Οκτ 27, 2008 7:19 am

Τελικα παιζουμε στα Dalelands...

Βαρεθηκαμε χτες να πολεμαμε Goblins, Kobolods και Orcs, και να ειμαστε συνεχεια
ενα βημα απο τον θανατο...

Ηταν sneak mission και μονο ενας απο εμας ειχε stealth...

Και οσο για τα σκατο-ζαρα μας χτες ας μην μιλησω...

Ο μονος που οντως βαραγε ηταν ο Brother μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΔευ Οκτ 27, 2008 7:22 am

Τι ομάδα παίζετε?
Από τον ενθουσιασμό σου φαντάζομαι το εξής:
1.Swordmage
2.Rogue
3.Fighter
4.Cleric
5.Wizard???
6.Paladin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΔευ Οκτ 27, 2008 7:57 am

χαχαχα!!! καλο ρε Αντρεα...

(Stormsoul) Genasi Swordmage (of Assault) {Εγω}
Dward Paladin (STR) {O Brother μου}
Half-Elf (Fey-Pact) Warlock {Red-Eyes}
Drow (Dark-Pact) Warlock {Μαντεψε ποιος...}
Drow Ranger {Παλι, μαντεψε ποιος...}
Dwarf Cleric (ψιλο-κακοφτιαγμενος) {Αγγελος}

μαλακια οι 2 Warlocks... μονο ενα curse ανα εχθρο...

και δεν εχουμε και Wizard...

σοβαρα αν απο τα Eldritch Blast που εφυγαν τα μισα ηταν Scorching Burst, θα ειχαμε τελειωσει
πολυ πιο γρηγορα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΔευ Οκτ 27, 2008 8:25 am

o.O OMG KAI SE TETOIA OMADA MONO ENAS EIXE TRAINED STEALTH?!?!?!?!?

den pate kala...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΔευ Οκτ 27, 2008 9:27 am

Αφου ρε μπουφο, η μονη class της ομαδας που μπορουσε να παρει
το Stealth σαν trained skill απο class skill list ηταν ο Ranger του Baou...

και βεβαιως ο μονος που κοιταξε τα Regional Benefits ημουν εγω!!! Kαι λογω RP και τα σχετικα και επειδη
τοτε δεν ηξερα τι θα παιζαμε, πηρα Aglarond και Perception... σημερα εκανα και αυτο μαζι με το lvl-up του bro μου...
βεβαιως δεν του εβαλα Stealth (Paladin)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SouL
Moderator
Moderator
SouL



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤρι Οκτ 28, 2008 8:32 am

thelw na episimano kapia pragmata proto kai kiriotero einai Bounder kai oxi Baounder anigoume kai kana leksiko.... deytero milas gia paladin kai gia ton aderfo s....sindiasmos pou skotoni afou tou anigi :p... triton min les ton andrea mpoufo kita ton kathrefti sou :P (e? ti? dn ipa tpt egw o paulos itan :P)....tetarton gia ola o bou ftei....:P....dn ksero gt..ala ftei...mn do post na lei oti o bou dn ftei tha fai delete :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Red-Eyes
Moderator
Moderator
Red-Eyes



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤρι Οκτ 28, 2008 2:31 pm

proton agapite mihali epelekses regional gia perception ston swordmage eno iparhoun poli pio apodotika (den nomizo na se halaei to int sta HP gia paradeigma) kai opos eidame kai ekei skata rp epilogi itan, deyteron 2 tanks den kanane mark, triton esy eidika fonazes pos den isoun tank alla striker, afou eihes to aegis of assault, to opoio omos itan ahristo horis mark. telos padon. tin epomeni fora tha ta pame kalitera. isos na ehoume kai tin evnia tis tihis giati to 90% to zarion itan metaksy tou 2 kai tou 8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤρι Οκτ 28, 2008 4:26 pm

quote from Trigun :Repeat after me....Love and Peace!!!!Love and Peace!!!!Love and Peace!!!!Love and Peace!!!!Love and Peace!!!!


Κοινός ρελάξ....Δεν έγινε και τίποτα....Είχα μείνει με την εντύπωση ότι και ο Warlock είχε Hide στα class skill list του...τέλος πάντων... λάθος μου...Αν και με τα teleportation που κάνει....εξακολουθώ να τον θεωρώ "stealthy" χαρακτήρα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤρι Οκτ 28, 2008 4:39 pm

1ον: Ποτε δεν ειπα οτι ημουν Striker αλλα δεν ημουν The Total Meat-Shield σαν τον bro μου!...
2ον: Δε φταιω που ο αδερφος μου παιζει Paladin της 4Ε πρωτη φορα και δεν μαρκαρε...
3ον: Εχω ενα καταραμενο combo που κανει το Aegis of Assault na αξιζει, αλλα πρεπει να φερω
πρωτα κατι στο καταμενο το ζαρι για να βαρεσω!!!...
4ον: Η περιοχη που μου λες ειναι το Thay. Απο 'κει δεν βγαινουν swordmages, δεν βγαινουν Good-Aligned
τυποι. Θα ημουν ο απολυτος Evil-ας (Red Wizard) αν αρχιζα απο Thay... Φυσικα και ξερω οτι συμφερει
Ειπα διαλεξα αυτο το Region και λογω RP!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤρι Οκτ 28, 2008 4:45 pm

και λιγα για τον Paladin της ομαδας γιατι αυτος μονο βαραγε!...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zaraki_Kenpachi
Nightfall Member
Nightfall Member
Zaraki_Kenpachi



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤετ Οκτ 29, 2008 7:35 am

χαλαρωστε παιδια...
αποτι βλεπω θα γινουν καποιες ανακαταταξεις στην ομαδα... εγω εκανα κληρικο μονο και μονο για να βοηθησω την ομαδα, αλλα τελικα δε μπρω να παιξω healer, ειναι ΣΠΑΣΤΙΚΟ! :(

Ακομα και ο baou ηταν σαν ψαρι εξω απο το νερο! Αφου το παλικαρι ειναι γεννημενος να παιζει rogue, θα κανει rogue! μιλησα!:P
Βεβαια και γω rogue θα κανω... ;)
Οποτε ας κανει ο καθενας οτι θελει και ο θεος βοηθος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SouL
Moderator
Moderator
SouL



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤετ Οκτ 29, 2008 8:35 am

if ya need healer gimme caracter , ill play good and ill do my best!!! (rp, and healing ofc :)) think of it :P...

Exw ksanapaiksi cleric healer genikos :)

Zaraki_Kenpachi έγραψε:
Ακομα και ο baou ηταν σαν

Kialos agramatos kala pou exete kai ta lower...tromara sas...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Soulkeeper στις Τετ Οκτ 29, 2008 3:55 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤετ Οκτ 29, 2008 10:27 am

Αυτο ειναι μαλλον η καλυτερη λυση, νομιζω και γω...

Τεσπα, μεχρι την αλλη Κυριακη που θα ξαναπαιξουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤετ Οκτ 29, 2008 3:43 pm

Μην λείψει η "πυρομανής" από την ομάδα, μπουρλότο τα κάνετε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)   R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA) EmptyΤετ Δεκ 03, 2008 3:59 pm

Στο Fair τι θα παιξετε αληθεια, εχετε σκεφτει (μαλλον :P) (Αντρεα αυτη η ερωτηση ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν απευθηνεται σε σενα!)???

Ο Bro μου τελικα θα μεινει πιστος στον Paladino του και δεν 8α υποκυψει στον OP'ED Fighter του Martial Power!

Οσο για μενα... Ετοιμαστειτε για την επιστροφη του Gragonis!!! KEKEKEKEKEKEKE!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
R.P.G.A. D&D Events @ Kaissa (ROA)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: Dungeons And Dragons-
Μετάβαση σε: