Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 L Change The World

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



L Change The World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: L Change The World   L Change The World EmptyΤρι Ιουλ 08, 2008 2:45 pm

Θα το έβαζα στο anime section αλλά ταιριάζει εν μέρη >_<

Χτες είδα την τρίτη ταινία του Death Note "L Change The World".
Πολύ καλή παραγωγή!!!

Το story αφορά τις τελευταίες 23 μέρες του L (για όσους δεν ξέρουν: στην ταινία ο L κερδίζει γιατί ο ίδιος γράφει στο Death Note ότι θα πεθάνει σε 23 μέρες και το γράφει αυτό γιατί ξέρει ότι ο Kira σχεδιάζει να τον σκοτώσει νωρίτερα).
Αφού έχει λύσει την υπόθεση Kira, αναλαμβάνει να βρει τον υπεύθυνο-ους ενός θανατηφόρου υιού (νέο είδους Kira) που αφάνισε ένα χωριό και θέλει να σκοτώσει πολλούς ανθρώπους για το "καλό" της Γης (overpopulation stuff).

Ενδιαφέρον/αστεία στοιχεία:

1: Ο τρόπος που πληκτρολογεί ο L.
2: Ξεκαρδιστικό όταν προσπαθεί να περπατήσει σε ευθεία γραμμή και όταν τρέχει ο.ο
3: Το "σουβλάκι" με τα γλυκά και τα ζαχαρωτά φαίνεται πεντανόστημο lol
4: Το βλέμμα ξαφνιασμού (του στυλ "ΑΜΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ") όταν το πιτσιρίκι του πιάνει την μπλούζα.
5: O L σε ποδήλατο... και τι ποδήλατο lol
6: Το ωραίο ροζ φορτηγάκι με κρέπες (Αντρέα lol) που πίσω από τα γλυκά και ζαχαρωτά, υπάρχουν μέσα παρακολούθησης υψηλής τεχνολογίας.
7: Μέσα σε λίγες μέρες (2-3 αν θυμάμαι καλά) λύνει καμιά 30 υποθέσεις... έτσι για να περάσει η ώρα την ώρα του πένθους του!!! Γιατί, μόνο ο L μπορεί!!!

Νέα στοιχεία της υπόθεσης Death Note:

1: Υπάρχουν και άλλοι "L" (με άλλα αρχικά) και βλέπουμε τα αρχικά όταν τους στέλνει μήνυμα!!!
2: Στο τέλος της ταινίας, μας αποκαλύπτει ποιος είναι ο Near και γιατί τον "βαφτίσει" με αυτό το όνομα.
3: Ο L μιλάει Ιαπωνικά (αυτονόητο), Γαλλικά και Ιταλικά (και πανέξυπνος και πολύγλωσσος)
4: Πολύ καλό ηθικό δίδαγμα, την ώρα της αεροπειρατείας που λέει τι πρέπει να κάνει ο άνθρωπος.
5: Μου έδωσε την εντύπωση ότι αν ο L δεν έχει κάψει τα δύο Death Note, πιθανόν να τα χρεισημοποιούσε ως έκτακτη ανάγκη για να σώσει τον κόσμο από τον θάνατο εκκ. ανθρώπων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ForsakenD

ForsakenD



L Change The World Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: L Change The World   L Change The World EmptyΣαβ Ιουλ 04, 2009 3:26 pm

Φίλη DragonHeart, λυπάμαι που δεν ήμουν εδώ 1 χρόνο πρίν!!!!
Την ταινία δέν την έχω δεί ακόμα , έχω όμως διαβάσει σχετικό άρθρο στην (*bows*) wikipedia.
Τα άλλα( δλδ οι άλλοι ντέτεκτίβ) είναι προγούμενα (ή επόμενα;) γράμματα που συμπληρώνουν την αλφάβητο πρίν το γράμμα L.
Λάτρεψα τον BB, μήν σου πώ θα ψάξω και τν light novel.
LOL.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
L Change The World
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» At World's Dusk
» World Of Warcraft

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: General Discussion-
Μετάβαση σε: