Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Card Game σίγουρα... Trading όμως;

Πήγαινε κάτω 
+2
Red-Eyes
Captain Charisma
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Captain Charisma

Captain Charisma



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤρι Ιαν 27, 2009 4:51 am

Θέλω να γράψω για ένα φαινόμενο που τελευταία έχει αρχίσει να με ενοχλεί και θα καταλάβαιτε από το παράδειγμα μου γιατί...

Θα αναφερθώ στο πιο πρόσφατο παράδειγμα. Είμαι το Σάββατο Βικτώρια και έχω ενα παλικαρι να σκέφτεται μια ώρα για να κάνουμε trade εναν prime. Αφού πέρασε ενα τέταρτο(!) (σκεφτόταν = καθόταν μπροστά μου ακίνητος) που το σκεφτόταν μου λέει οκ! Του βγάζω αυτο που ζήτησε και μου
βγάζει τον Prime Meterial να μου τον δώσει. Ξαφνικά τον διαβάζει και τον βλέπω να τον ξαναβαζει στο άλμπουμ...
Του λέω τι έγινε? Και μου λέει: "Τώρα διάβασα το effect του, καλός είναι θα τον κρατήσω"...

Παίζω από τα πρώτα Starters με μικρά διαλείματα και αυτό που γίνεται πλέον δεν μπορώ να το καταλάβω. Έχουμε καταντήσει να μην μπορούμε να κάνουμε trade. Με έναν αλλο συζητούσαμε 2-3 ώρες στο msn για να κάνουμε trade 3 opression για κάτι vanitys και κάτι άλλες rare! "Όχι με κλέβεις 2 δολλάρια, όχι 1" δηλαδη ο Χριστός και η Παναγία!

Εχω αρχίσει να βλέπω οτι πιο δύσκολο ειναι να κλείσεις trade παρά να ανοιξεις κάρτα σε booster. Με τον Yuber μια trade που καναμε το Σάββατο διήρκησε 30", "θέλω αυτό, θες αυτό" τέλος. Το κορυφαίο έχει γίνει το καλοκαίρι που ένας ήθελε να του στειλω 2 mezuki, 2 athena, 2-3 ακομα και σε 3-4 εβδομαδες θα έβρισκε prisma και θα μου έδινε. Το αστείο είναι ότι του φάνηκε παράξενο που είπα όχι....

Δεν ξέρω ρε παιδιά, δεν νομίζω πως πέφτω σε περιπτώσεις αλλα πως πρόκειται για γενικό φαινόμενο. Δεν θέλω να φέρω άλλα παραδειγματα γιατι θα εκνευριστω με κλεισμενες ανταλλαγες που χάλασαν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Red-Eyes
Moderator
Moderator
Red-Eyes



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤρι Ιαν 27, 2009 5:01 am

koita otan pleon boreis na agoraseis opoia karata thes sto e-bay den skeftesai toso poli tis adallages Laughing epeisis provlima einai pos oso to paihnidi prohora, siga siga kapoios mazevei kai agapimenes kartes pou dyskola apohorizetai. to vlepo kai ego. skeftomai na kano adalages alla den thelo na doso kati apo afta pou m'aresopun alla kai kaneis den thelei ta ypolipa.

alla yparhoun kai kati paneksipnoi oi opoioi einai ikanoi na skeftodai epi mia ora an tha kanoun adalagi me to skeptiko tis timis ton ligon dollarion. den boro na katalavo ti pernaei mesa apo to pyalo tous afta ta siopila 60 lepta. se pollous eho kleisei to alboum sta moytra kai tous eho diaolostilei meta to proto 10lepto.

paidia den einai lefta.... oi times einai refstes san to meli. paihnidi einai. i erotisi einai an thes i ohio tin karta. den eipame na spasoyn ola ta metra kai ta stathma alla eleos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Captain Charisma

Captain Charisma



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤρι Ιαν 27, 2009 5:03 am

Ειναι να γελάς σε καποια σημεία...

Με κάποιον έκλεισα trade για ενα Gorz (7 δολλάρια ρε παιδιά το max κάνει) και μου λέει δώσε μου 4-5 μερες να δω τι προτάσεις θα βρω γιατί μπορεί κάποιος να δίνει παραπάνω απο εσένα...
Εν τω μεταξύ αυτός με είχε πληασιάσει για το trade...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Haginho

Haginho



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤετ Ιαν 28, 2009 12:11 pm

Κάποτε τις πρώτες μέρες του Magic θυμάμαι πως μας έπιανε μια μανία να έχουμε όλες τις Land με τα διαφορετικά artwork και παίζαμε τρελλά παζάρια ο ένας με τον άλλο για τις αποκτήσουμε. Για όποιον δεν γνωρίζει από Magic να πω πως οι Land κάρτες ήταν χειρότερα από common.

Θεωρώ πως θα είχαν δίκιο όλοι αυτοί που αναφέρεις Captain αν πραγματικά ήθελαν να κάνουν συλλογή.
Αυτά τα δήθεν "κάτσε να το σκεφτώ και βλέπουμε, να δεν με συμφέρει" είναι μην πω.
Ας κλείσει η κάρτα τους δεκαετία ανέγγιχτη και μετά μιλάμε για κέρδος και συμφέρον. Όταν η κάρτα βρίσκεται - πέτυχα ένα Revived King Ha Des και ένα Black Rose Dragon στο ίδιο Special Edition, και έναν Ultimate Blue-Eyes white Dragon σε άλλο - σχετικά εύκολα, τότε μιλαμε μόνο για παιχνίδι.

- Άσχετο έχω έναν Storm Caller αν ενδιαφέρεται κάποιος -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ForsakenD

ForsakenD



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤρι Ιουλ 07, 2009 5:05 pm

Πάντως πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά .. Δεν έχω μεγάλη συλλογή, αλλά τις προάλλες
ερχόταν ένας και μου έλεγε : Θέλω των Envoy of begging, 10 €,όχι λέω. 15€, όχι λέω! Και με έπριζε κατά τις 2 μονομαχίες που παίξαμε, και πριν για περίπου ένα 15'. Δηλαδή έλεος!!! Τελικά επειδή είδα έναν Jinzo που από την εποχή του anime ήθελα σαν κάθε παιδάκι (ή όχι..;), τον έδωσα. Έπειτα πάω να του ζητήσω μία κάρτα για έναν φίλο μου (white horned), και μου δίνει το τρελό:
"Ε.. δέν το δίνω". Ό Μί ΤΖί!!!!!!!!!!!! Μου ήρθε να του δώσω το ντοσιέ στο κεφάλι..
Μπούτούγού.. ναι δεν με πήγαινε η ανταλαγή.. αλλά άμα δεις την "κάρτα των ονείρων" σου, τί κάνεις;
(και δεν έχεις και €€€ πάνω σου; Οέο;). Απλά θέλω να πώ πως υπάρχει και η περίπτωση του τεράστιου πριξίματος... -_-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Blacksnake
Admin
Admin
Blacksnake



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤρι Ιουλ 07, 2009 5:30 pm

Egw mazevw Injection Fairy Lily! Me tin voitheia kapion filwn kai ta loipa kai ta loipa exw ftasei esios tis 7 mono Lily!!

Thelw alles 2 epeigontos!!Plz help me Card Game σίγουρα... Trading όμως; 507938
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SouL
Moderator
Moderator
SouL



Card Game σίγουρα... Trading όμως; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Card Game σίγουρα... Trading όμως;   Card Game σίγουρα... Trading όμως; EmptyΤρι Ιουλ 07, 2009 5:58 pm

Blacksnake έγραψε:
Egw mazevw Injection Fairy Lily! Me tin voitheia kapion filwn
"tora egina filon e???e???e???xorizoume re :p... Card Game σίγουρα... Trading όμως; 507938 Card Game σίγουρα... Trading όμως; 41393

Card Game σίγουρα... Trading όμως; 327425
ipe o lover ton greeklish!keep it up!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Card Game σίγουρα... Trading όμως;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» download game ps2 iso
» Random deska!! Pro to game tou satana!!
» Game's Fair - December 2009

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: Yugioh-
Μετάβαση σε: