Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Η Ελλάδα καίγεται...

Πήγαινε κάτω 
+2
Varthol
Captain Charisma
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Captain Charisma

Captain Charisma



Η Ελλάδα καίγεται... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Ελλάδα καίγεται...   Η Ελλάδα καίγεται... EmptyΔευ Δεκ 08, 2008 1:37 pm

Παράθεση :
Σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης βρίσκεται τις τελευταίες ώρες η χώρα μας. Η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη βρίσκονται στο έλεος των κουκουλοφόρων που διαλύουν τα πάντα στο πέρασμα τους την ώρα που όλη η χώρα πενθεί για τον άδικο χαμό ενός 15χρονου παιδιού.

O θάνατος του μικρού Αλέξανδρου το Σάββατο από σφαίρα αστυνομικού έχει βγάλει τον κόσμο στον δρόμο, όμως δυστυχώς όχι αυτούς που θα έπρεπε. Κουκουλοφόροι σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη κυρίως καταστρέφουν αυτοκίνητα, καίνε τράπεζες, ξενοδοχεία καταστήματα και ότι βρεθεί στο πέρασμα τους.

Η κατάσταση πλέον βρίσκεται εκτός ελέγχου με την αστυνομία να μην μπορεί να κάνει και πολλά. Η χώρα θυμίζει βομβαρδισμένο τοπίο και σήμερα το βράδυ ο πρωθυπουργός Κ. Καραμανλής συγκάλεσε εκτάκτως κυβερνητική επιτροπή και δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο η χώρα να κηρυχθεί σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης. Νωρίτερα το απόγευμα νεαροί έβαλαν φωτιά σε κεντρικό ξενοδοχείο της πρωτεύουσας με αποτέλεσμα να κινδυνέψουν ανθρώπινες ζωές.

Επίσης, πολλές είναι και οι κλοπές με τους κουκουλοφόρους να σπάνε καταστήματα όπλων και να προμηθεύονται μαχαίρια, πιστόλια μέχρι και σπαθιά. Στους δρόμους της Αθήνας κυριαρχεί πλέον το χάος. Η αστυνομία προσπαθεί με χρήση χημικών και δακρυγόνων να διασπάσει τις ομάδες των κουκουλοφόρων οι οποίοι απαντούν με πέτρες, καδρόνια και ότι άλλο βρουν μπροστά τους.

Από Goal.com
Δημήτρης Μιχαλακάκος

Μπορεί να πρόκειται για ένα forum του Yugi ομως πιστευω οτι το γεγονος ειναι άξιο αναφοράς.
Η χώρα βρίσκεται στο έλεος των κουκουλοφόρων με τον κρατικο μηχανισμό να είναι ανίκανος να προστατέψει τους πολίτες.
Το σπίτι μου ειναι κοντά σε αστυνομικό τμήμα (το κεντρικό της Νίκαιας) και φοβάμαι να επιστρέψω καθώς έχουν αρχισει και εδώ να ξεσαλώνουν(ειμαι στων γονιών μου)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Varthol

Varthol



Η Ελλάδα καίγεται... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ελλάδα καίγεται...   Η Ελλάδα καίγεται... EmptyΔευ Δεκ 08, 2008 1:52 pm

Και γω ρε μια απο τα ιδια... Μενω Εξαρχεια και την Κυριακη ηταν κλειστοι ολοι οι δρομοι που μπορουσα να πας στο fair...
Δηλαδη πισω απο τη ΓΑΔΑ ηταν συμπλοκες, πισω απο το Παναθηναικο ηταν συμπλοκες και καλα για την Αλεξανδρας το τι γινοτανε δεν λεγεται...

Εγω λιγο πιο μεσα ημουν, αναμεσα στους Μαυρομιχαλη και Ιπποκρατους και να βλεπω τον κοσμο να τρεχει μεσα στην γειτονια, μακρια απο την Αλεξανδρας, κλαιγοντας, βηχωντας και με αφρους πανω τους. Για να φυγουν απο την κολαση των καπνων, της φωτιας και των δακρυγονων...

Ο ιδιος ειδα πανω απο 5 καδους και 2 αμαξια να πιανουν φωτια μπροστα μου... Και μεχρι και στο αμαξι του πατερα μου ριξαν ενα ψυγειο παγωτων (οι παλιομαλακες το αφησαν να πεσει στην κατηφορα, εστριψε λιγο, και βαρεσε το αμαξι του πατερα μου απο πισω...), και μετα ριξαν πανω σε αυτο και εναν καδο... Χωρια οτι εγω και ο πατερας μου σε καποια φαση γλυτωσαμε απο τουβλα στο δοξα πατρι στο τσακ...

Θελω να παρω ενα πολυβολο και να βγω στους δρομους να τους διαλυσω ολους... Δεν ξερω πωσ ακουγεται αυτο αλλα οσο αφορα εμενα θα τους αξιζε να τους σκωτοσουν ολους, εναν εναν χωρις δισταγμο...

Αλλα αντι γι αυτο, ο μαλακας ο Καραμανλης εχει τους μπατσους να το ξυνουν... Ρε μαλακα, ξυπνα και φερε το στρατο να τελειωνουμε με τους πουστηδες...

Οσο αφορα εμενα, αυτοι οι ανθρωποι ειναι απλοι τρομοκρατες... ΑΝΤΕ ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΡΟΕΔΡΕ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Estariol
Nightfall Member
Nightfall Member
Estariol



Η Ελλάδα καίγεται... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ελλάδα καίγεται...   Η Ελλάδα καίγεται... EmptyΔευ Δεκ 08, 2008 3:20 pm

Έχει παραγίνει το κακό....τώρα μίλαγα με ένα φίλο από τη σχολή και μου λέει ότι έχουν αρχίσει να αμπαρώνονται στο σπίτι του γιατί φτάσαν στο αστυνομικό τμήμα έξω από το σπίτι του στην Καισαριανή....στα 100 μέτρα από την εξώπορτα του...οπότε παιδιά το νου σας γιατί δεν πάμε καλά....καθόλου καλά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SouL
Moderator
Moderator
SouL



Η Ελλάδα καίγεται... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ελλάδα καίγεται...   Η Ελλάδα καίγεται... EmptyΔευ Δεκ 08, 2008 7:27 pm

na do egw tin tetarti pou prepi na pao sxolio na do pos tha peraso apo tin aleksandras gt laios dn pernai :S....oh crap...elpizo na exoun isixasi mexri tote....btw kai i epanastasis exoun kapia timimata ala o aplos kosmos ti ftei? kapsane to plesio kato solonos....osi exete msn na valete ena (co) gi ana diksete ligo penthos pros to xameno polikatastima....Kliste ta multirama!!!!!!! :P.... Η Ελλάδα καίγεται... 136269 Η Ελλάδα καίγεται... 640834
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragonheart
Nightfall Member
Nightfall Member
Dragonheart



Η Ελλάδα καίγεται... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ελλάδα καίγεται...   Η Ελλάδα καίγεται... EmptyΤρι Δεκ 09, 2008 5:25 am

Παιδιά... εγώ δουλεύω στην Πλ. Κλαυθμώνος και η κατάσταση είναι χάλια.

Χτες, πανικόβλητοι κλείσαμε το μαγαζί 1 το μεσημέρι (φυσικά οι πελάτες δεν ήθελαν να φύγουν παρόλο που έβλεπαν κουκουλοφόρους, ήθελαν να ψωνίσουν). Ευτυχώς εγώ σχόλαγα... οι υπόλοιποι συνάδελφοι, τους ανάγκασαν οι υπεύθυνοι να πάνε στο άλλο κατάστημα στο υπόγειο στην Αριστείδου και να μείνουν εκεί μέχρι τις 7 το απόγευμα και μετά να φύγουν (οι οποίοι είχαν εγκλωβιστεί σαν τα ποντίκια).

Σήμερα, κλείσαμε πάλι 1 το μεσημέρι, πάλι πήγαν στο υπόγειο και να μείνουν μέχρι τις 3 το μεσημέρι εκεί (αν και τους λένε να κάτσουν μέχρι τις 5 μερικοί).

Τι να πω... να αναγκάζουν τους υπαλλήλους παρόλο που γίνεται χαμός να δουλεύουν για να μην χάσει η εταιρία χρήματα (τι να χάσει... έχει βγάλει κέρδος... δεν φαντάζεστε τι κέρδος βγάζει)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zaraki_Kenpachi
Nightfall Member
Nightfall Member
Zaraki_Kenpachi



Η Ελλάδα καίγεται... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Ελλάδα καίγεται...   Η Ελλάδα καίγεται... EmptyΤρι Δεκ 09, 2008 11:02 am

Το μονο που εχω να πω ειναι πως καποιοι αναρχικοι θελουν ενα γερο χερι ξυλο μου φαινεται... να τους πιασεις και να τους κοπανας να μαθουν να βαζουν φωτια και να καταστρεφουν τα σπιτια και την περιουσια του κοσμακη!!! Η Ελλάδα καίγεται... 293938
Στο κατω κατω, τι φταιει ο απλος κοσμος? Αν ο αλλος δηλαδη εχει παρει ενα μαγαζι εμ δανειο η ενα αμαξι και του το καψουνε τι θα κανει μετα?
Γενικα η κατασταση εχει ξεφυγει...προς το παρον οι μονοι που ειμαστε σχετικα ασφαλεις(μεχρι να φτασουν και εδω) στα σπιτια μας ειμαστε ο Ηρακλης και εγω! Η Ελλάδα καίγεται... 44755
Αυτο που μου τι δινει παραπανω ειναι πως αντιδρασανε σημερα επειδη η αστυνομια χρησιμοποιησε βια εναντια σε κατι 15χρονους διαδηλωτες...αυτο ομως που δε καταλαβαινουν μερικοι μερικοι ειναι πως και τα 15χρονα αμα σου ερθουν με ενα λοστο η με ενα ξυλο και σε χτυπησουν η αμα σου ριξουν πετρα θα σε αφησουν στον τοπο... Η Ελλάδα καίγεται... 640834

Η θα πεσει η κυβερνηση η θα βαλουνε μεσα τις επιλεκτες μοναδες να τους δειρουν ολους(αν και δε το νομιζω διοτι ειμαστε η χωρα της δημοκρατιας και δε θα αρεσε σε κανεναν).
Και στο κατω κατω, αμα ειναι απλα διαμαρτυρια για οσα γινονται, ας πανε να κανου διαδηλωση, ηρεμα και ωραια. Απο τη στιγμη που που κανουν πλιατσικο στα μαγαζια και καταστρεφουν ξενες περιουσιες εμενα μου κανουν πιο πολυ για χουλιγκανς...

Και κατι τελευταιο...τα λεφτα που θα δωσει η κυβερνηση για αποζημιωσεις θα ειναι απο περικοπες απο παιδεια η απο αλλους τομεις... οποτε οσοι νομιζουν πως περνανε ενα μηνυμα απλα, δεν ειναι μονο αυτο, αλλα αντιθετα δυσκολευουν την κατασταση ολων..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Ελλάδα καίγεται...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: General Discussion-
Μετάβαση σε: