Nightfall
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Nightfall

Forum of the team Nightfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Γνώμες για Sorcerer / Dragonheart Mage...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Karl

Karl



Γνώμες για Sorcerer / Dragonheart Mage... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γνώμες για Sorcerer / Dragonheart Mage...   Γνώμες για Sorcerer / Dragonheart Mage... EmptyΤρι Δεκ 07, 2010 8:24 pm

Γειά σας παίδες, είμαι καινούργιος στο φορουμ και για αυτό λοιπόν Καλώς σας βρήκα!! :P

Άνοιξα αυτο το Thread για να ρωτήσω για Fullcaster Build και συγκεκριμένα Sorcerer / Dragonheart Mage που έχω βρει πολύ ενδιαφέρον.. Παίζω χρόνια 3.5 D&D αλλά κάθε φορά έλεγα πως θα φτιάξω Sorcerer... αλλά τελευταια στιγμή η επιλογή μου ήταν Paladin ή Fighter (το πιστεύω πως πολλοί έχετε διαλέξει οτι θα παίξετε καινούριο χαρακτήρα αλλά στο τέλος το αλλάζετε γιατι απλά πάτε στα "σίγουρα" να το πω ετσι) ποτέ δεν μπήκα στην διαδικασία να δοκιμάσω Sorcerer για αυτό και το αποφάσισα. Το θέμα είναι πως με τον παλιό DM αν αποφάσιζα να φτιάξω Sorcerer θα με βοήθαγε πολύ γιατί οι spellcasters είναι η αγαπημενη του κλάση, δυστυχώς όμως ο καινούριος μας DM είναι Close combat τυπάς και μισεί τους Spellcasters αλλά επειδή είναι κολητός μου και γουστάρω να του την σπάω αποφασισα να φτιάξω τον Sorcerer που λέγαμε (ή καλυτερα.. έλεγα) λοιπόν αυτο που θέλω να ζητήσω είναι καμιά χρήσιμη συμβουλή του στύλ (Feats, Spells (επειδή ο Sorcerer έχει μικρή γκάμα spells) και γενικά οτι άλλο κατα την κρίση σας, σας φανεί οτι θα μπορούσε να με βοηθήσει. Παρεπιπτόντως το Campaign ξεκίνησαμε απο 6 level διότι εχουμε παιξει άπειρες φορές τα πρώτα level και αποφασίσαμε να το παρακάμψουμε. Αρκετά λοιπον, συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά ήθελα το πρώτο μου Thread να είναι πλήρως με κάποιες λεπτομέριες για να γνωρίζετε οτι δεν ξέρω να παίζω μαγο!! xD Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και τις τυχόν απαντήσεις σας!!!

Cheers,
Karl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γνώμες για Sorcerer / Dragonheart Mage...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Nightfall :: Dungeons And Dragons-
Μετάβαση σε: